בחר שפה:
הפוך את התאחדות המלונות של נתניה לדף הבית! דף הבית! | מייל | הוסף למועדפים

אטרקציות בנתניה

מטיילים בעיר נתניה

בנתניה ארבעה וחצי ק"מ של רצף טיילות. הטיילות משתרעות על צוקי הכורכר, בקצה רחובה הראשי של נתניה, צופות על חופי הים התיכון. במקום פינות חמד, נקודות תצפית לים, מסעדות ומתקני שעשועים לילדים. בחודשי הקיץ מתקיימים תחת כיפת השמים אירועים באמפיתיאטרון הפונה לים. המסלול משלב הליכה בטיילות לאורך מצוקי הכורכר ונקודות תצפית לחופי הים. הסיור מתחיל מצפון לדרום, אך ניתן לעשותו גם להיפך.

המסלול מתחיל מטיילת שקד, לאורך שדרות ניצה. נצעד לאורכה ונחלוף מאחורי מלון העונות, נעבור מתחת לגשרון התצפית ונמשיך עד כיכר האמנויות, שבמרכזה הגלריה העירונית, מבנה מיוחד בו מוצגות תערוכות של אמנים ידועי שם, גלריות פרטיות וגשר לתצפית.


לאחר אתנחתא אמנותית נמשיך כשהים לימיננו, נתעכב ליד פסל "שתי הילדות", שבסמוך לו נמצאת פינת משחקים לילדים ומגרש החלקה לגלגליות. לא רחוק משם עומד האמפיתיאטרון, נעים לשבת שם ולצפות אל הים. בקטע זה של הטיילת מצויות שתי מסעדות, לאחת גג פגודה שחלונותיה משקיפים אל חוף הרצל והשנייה מוקפת בריכת מים. (קטע זה הוא לאורך רחוב דוד המלך) נצא מטיילת זו ונטייל בשדרות הפסלים עם האובליסק לזכר בני נתניה שנפלו במערכות ישראל.

ניכנס לטיילת הראשונים (במקביל לרחוב גד מכנס), המתהדרות בתשע פרגולות המעוצבות בסגנונות שונים, חוויה אדריכלית מיוחדת. מומלץ לערוך הפסקה קצרה באחד מבתי הקפה והמסעדות הפזורים לאורך הטיילת, הנאה המשלבת מראה ירוק של הגנים עם כחול הים ומשב הבריזה העולה ממנו.

 
בשעות הערב השקיעה תצבע לכם את ההנאה גם באדום ובכתום. בקצה הטיילת פינת משחקים לקטנטנים. מטיילת זו יורדים לחוף הים במעלית החדשה. מנקודה זו ניתן להמשיך ברגל לאורך רחוב ברוך רם, לחלוף ליד כיכר הפרחים ומלון כרמל עד לטיילת המצוק. אפשרות שנייה היא לנסוע ברכב עד למלון כרמל ולחנות שם.

ייחודה של טיילת המצוק, לאורך שדרות בן עמי, בנקודות התצפית אל הים, בפינות ישיבה מבודדות, בגן שעשועים ובמצוקי כורכר ואתר לרחיפת מצנחי רחיפה, כשעשרות מצנחי רחיפה צובעים את שמי הטיילת וחופי הים (ניתן לרחף עם מדריך). עצה למטיילים - הסיור נעשה ברגל או ברכב, במידה שיש יותר מרכב אחד מומלץ להחנות רכב אחד בתחילת המסלול ואת השני בסופו.

 
בקיץ, בתום הסיור מומלץ לרדת לחוף הים, שם נמצא המרכז לספורט ימי, מגרשי ספורט, בתי קפה ומסעדות, וחופים מרהיבים.
בחורף, כדאי לבקר בשמורת האירוסים, בשלולית החורף (שדרות בן גוריון) ובשמורת פולג.

שמורת האירוסים וסביבתה

תחילתו של המסלול בגנים המשתרעים על צוקי הכורכר לאורך החוף ומשקיפים לעבר הים הפתוח. ממשיכים לשמורת האירוסים בדרום העיר, שבה מצוי ריכוז גדול של אירוס הארגמן (הפריחה בחודשים פברואר-מרץ). מעבר לכביש, שלולית חורף מוקפת עצי איקליפטוס, שבה מתארחים בעונת החורף עופות מים רבים. פארק שלולית החורף בנוי כולו מקורות עץ וכולל משחקים ושעשועים לילדים.
בחר מלון בנתניה:
מלונות בנתניה
אטרקציות בנתניה
מסעדות, פנאי ובילוי בנתניה
תרבות ואירועים בנתניה
מיקום המלונות בנתניה
אודות התאחדות המלונות
גלריית תמונות
מצגת עדכנית של נתניה
נתניה בעיתונות
צור קשר
מפת האתר
דף הבית
לאתר התאחדות המלונות של ישראל לחצו כאן...
   
לאתר התיירות של נתניה לחצו כאן...
דף הבית | מלונות בנתניה | אטרקציות בנתניה | מסעדות, פנאי ובילוי | תרבות ואירועים | מיקום המלונות
אודות ההתאחדות | גלריית תמונות | נתניה בעיתונות | צור קשר | מפת האתר
כל הזכויות שמורות להתאחדות המלונות נתניה ©