טיילת נתניה

כשאנחנו חושבים על טיילת, הרבה פעמים ההנחה שלנו היא שמדובר באזור של מאות מטרים שאפשר ללכת בהם לאורך הים. יש מקרים יוצאי דופן, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל, מקרים בהם הטיילת היא הרבה יותר ארוכה וכן מאפשרת הרבה יותר אפשרויות.

כך למשל, הטיילת לאורך חופים נתניה מציעה לנו מגוון רחב של אפשרויות, בין אם אנחנו רוצים ללכת לאורכה, לערוך בה ריצת בוקר או ערב, וכן אם אנחנו רוצים לבלות בעיר וליהנות מארוחה טובה מול הים או בירה קרה בשעות הערב. לטיילת של נתניה יש הרבה מה להציע לנו ואין זה מקרי שגם תושבי העיר אוהבים לבלות בה וגם אנשים שמגיעים אל העיר בשביל לנפוש בה, בין אם מדובר בישראלים ובין אם מדובר בתיירים מכל העולם.

טיילת נתניה כוללת אפשרות לעבור בין החופים השונים, מהחוף הצפוני ביותר בלו ביי ועד החוף הדרומי ברמת פולג. הטיילת כוללת לאורכה מגוון רחב של פארקים שונים בהם אפשר לשבת וליהנות מהנוף והבריזה מסביב, מסעדות, פאבים, מתקני ספורט שונים וכן יצירות אומנות סביבתיות שנוצרו על ידי אמנים ישראלים, ואלה מספקים אופי מיוחד למקום. הטיילת מתוחזקת על ידי עיריית נתניה, אשר דואגת לשמור עליה נקייה ומטופחת.

כיצד מחולקת הטיילת?

למעשה, הטיילת היא אומנם מכלול אחד, אך היא מחולקת לחלקים שונים, כך למשל אפשר למצוא את טיילת ניצה, לאחר מכן את טיילת המעפילים שם אפשר ליהנות מהגלריה העירונית בה נערכות תערוכות שונות וכן אפשר למצוא במקום שטח החלקה על גלגליות ופינות משחקים. בהמשך יש את טיילת שקד שכוללת אמפיתיאטרון עם 1000 מקומות ישיבה, בו נערכות הופעות שונות בקיץ, הטילת כוללת גם שתי מסעדות, אחת מהן מוקפת אגם מלאכותי ויפהפה.

בהמשך אפשר למצוא את טיילת הראשונים עם מעלית מיוחדת שמאפשרת ירידה לים בעשרים שניות, וכן טיילת דנקנר, טיילת הכרמל שנמשכת עד לכיכר עיר השמש משם אפשר לצפות על כל העיר, וכן את טיילת המצוק שכולל מצוקים מרהיבים מהם יוצאים מצנחי רחיפה במהלך כל השבוע, והחלק הדרומי זו טיילת לנצמן, בה אפשר למצוא מסלולי הליכה ופסלים סביבתיים, ממוחזרים וצבעוניים.