חופים בנתניה

אחד הכינויים בהם זכתה העיר נתניה במהלך השנים היא "הריוויירה הצרפתית של ישראל" וזה לא במקרה. כל מי שמכיר את רצועת החוף של העיר נתניה יכול מיד להבין מדוע היא זכתה בכינוי זה. מדובר באחת הרצועות היפות והנפלאות שנמצאות בישראל, אחת הרצועות הפתוחות שיש, אשר מאפשרות מעבר חופשי בין החופים. לא הרבה ערים בישראל זכו לרצועת חוף שכזו. לא פלא שישראלים רבים וכן תיירים ממדינות שונות בעולם, בוחרים לבלות את החופשה שלהם בעיר.

בעיר נתניה אפשר למצוא כיום תשע חופים. החוף הצפוני ביותר הוא בלו ביי,  הצמוד לשכונת עין התכלת ומנוהל על ידי המועצה האזורית עמק חפר, החוף הדרומי ביותר הוא חוף פולג המסוך לשכונה החדש של עיר ימים ולרמת פולג. החוף מפורסם בין היתר, בזכות מתקני הספורט הרבים שנמצאים בשטחו, כולל מגרשי כדורגל חופים בהם נערכים מדי קיץ משחקי הליגה הישראלית.

בין לבין, אפשר למצוא את חוץ צאנז, חוף בהפרדה שמשדרת את הקהילה החרדית בעיר וכן את הנופשים החרדים שמגיעים אל העיר. החוף סגור כמובן בשבת וכולל בתוכו מגוון רחב של שירותים עבור הנופשים בו.

לצד חוף זה, אפשר למצוא חופים נוספים כגון חוף העונות, חוף אמפי שכולל בתוכו אמפיתיאטרון לאירועים, חוף הרצל שנחשב לאחד החופים המפורסמים בעיר וממשיך את רחוב הרצל המפורסם, וכן חוף סירונית א' וחוף סירונית ב', חופי רחצה שמושכים אליהם נופשים רבים מנתניה ומהסביבה. בין חופים אלו לחוף פולג, אנחנו יכולים למצוא את חוף ארגמן שנחשב לחוף של החיילים, מאחר ובו מצויים מתקני נופש ששירתו ועדיין משרתים חיילים שמגיעים אל העיר. החוף נמצא סמוך לשכונות נוף הטיילת, גלי ים, נאות שקד ורמת ידין.

פעילויות בחופים

מדי שנה נערכים בחופי נתניה פעילויות שונות, חלקן מתחילות באזור טיילת נתניה ויורדות אל החוף, אחרות נערכות בחופים עצמם, כולל מרוצים מיוחדים שמושכים אליהם רצים מכל הארץ, הופעות קיץ, פעילויות ספורט, ריקודים ועוד שורה ארוכה של פעילויות שונות לכל המשפחה, פעילויות שנערכות במשך כל השנה ובפרט בתקופת הקיץ.